• Poplatky

• Financovanie školy, príspevky

• Výšku príspevku určuje každoročne zriaďovateľ,  s ohľadom na zmeny ekonomických podmienok v celoštátnom meradle tak, aby jeho výška v pomere k cenám zostávala zachovaná. Slúži na financovanie  nákupu základných učebných pomôcok a materiálu, školského nábytku a zabezpečenie širokých služieb, ktoré sú spojené s prevádzkou školy.

Príspevok je možné uhrádzať  zvýhodnene jednorazovo, alebo vo forme polročných splátok vždy vopred pred začiatkom školského polroka. Prihlášku považujte za záväznú. Zároveň sa, ako zákonný zástupca dieťaťa zaväzujete zaplatiť príspevky na školné podľa rozpisu na tejto stránke. V prípade, ak študent zanechá štúdium, sa zaplatené školné nevracia. Nezaplatenie príspevku je dôvodom na vylúčenie žiaka zo štúdia.

Cena školného:

Zvýhodnený príspevok na  žiaka je 170,- EUR / rok

Pri dvoch splátkach 190,-EUR (z dôvodu zvýšených bankových poplatkov,  náročnejšej vymožiteľnosti a administrácie poplatkov).

Ak rodič neodovzdá za dieťa čestné vyhlásenie pre SZUŠ Vajnorská, ročné školné je 290,- EUR.

Vzdelávacie poukazy sa na našej súkromnej škole nedajú uplatniť ako forma úhrady. V prípade podpísania čestného vyhlásenia a v prípade že dieťa navštevuje iba našu SZUŠ žiadne ďalšie poplatky rodičia neplatia. Všetok materiál potrebný k práci dostanú priamo na vyučovaní. Na výtvarnú odporúčame deťom, aby si z hygienických dôvodov nosili vlastnú zásteru najlepšie s dlhými rukávmi (môže byť napríklad staršia pánska košeľa)

Poznámka k obdobiu COVID-19

V prípade nariadení o prerušení vyučovania nadriadenými orgánmi  škola príspevky vracia len v zmysle Školského zákona podľa nižšie uvedených pravidiel.

*Školský zákon:

§49

Základná umelecká škola

4) Výšku mesačného príspevku na čiastočnú úhradu výdavkov na štúdium v základných umeleckých školách zriadených obcou31) alebo samosprávnym krajom42) určí zriaďovateľ všeobecne záväzným nariadením.

5) Zriaďovateľ základnej umeleckej školy môže rozhodnúť o znížení alebo odpustení príspevku podľa odseku 4, ak plnoletý žiak alebo zákonný zástupca neplnoletého žiaka o to písomne požiada a predloží doklad o tom, že je poberateľom dávky v hmotnej núdzi a príspevkov k dávke v hmotnej núdzi podľa osobitného predpisu.32)

O úľavu treba požiadať písomne.

Termíny splatnosti a výška školného

Suma termín splatnosti *
            170,- EUR 10.9.
            190,- EUR (=2splátky po 95,EUR) 10.9. a 10.1.
            290,-EUR bez čestného prehlásenia 10.9.

Pri prestupe z inej školy a dodatočne vypísanej prihláške do 5 dni od vypísania prihlášky.

Sankcie

Za oneskorenú platbu navyšujeme poplatky o 5% z dlžnej ceny za každý mesiac. Šeky neposielame, platby sa prevádzajú úhradou na účet školy.

Údaje k príkazu na úhradu

Suma: 95,- EUR poročne alebo 170,- EUR pri platbe na celý školský rok (290,-EUR bez čestného prehlásenia)
            Číslo účtu: IBANSK2711000000002622734809
            Kód banky (BIC): TATRSKBX