• Financovanie školy

• Financovanie školy je zložené z dvoch základných zdrojov - príspevku rodičov a štátnej dotácie. Doplnkovým zdrojom príjmov sú sponzorské príspevky.

Príspevky rodičov pozostávajú z platenia školného, ktorého výšku každoročne určuje škola s ohľadom na zmeny ekonomických podmienok v celoštátnom meradle tak. aby výška školného v pomere k cenám zostávala zachovaná. Školné je možné uhrádzať jednorazovo, alebo vo forme polročných splátok vždy vopred. V prípade, ak študent zanechá štúdium, sa zaplatené školné nevracia.

V prípade podpísania čestného vyhlásenia a v prípade že dieťa navštevuje iba našu ZUŠ žiadne ďalšie poplatky rodičia neplatia, všetok materiál potrebný k práci je zahrnutý v základnom poplatku.

O termíne splatnosti a ako treba zaplatiť sa dozviete v časti Žiaci a rodičia / Poplatky.

Štátna dotácia je poskytovaná našej škole prostredníctvom Hlavného mesta SR Bratislavy a BSK na základe finančného normatívu na jedného žiaka, ktorého výšku určuje MŠ SR.
          Sponzorské dary sú doplnkovým zdrojom príjmov a slúžia hlavne na zabezpečovanie nadštandardu pre žiakov - napr. nákup výpočtovej techniky, výtvarného materiálu, náradia, odborných časopisov, zahraničnej literatúry a pod.