• Prijímacie konanie na SZUŠ, Vajnorská, 831 03 Bratislava

už od 1.5. môžete vypísať PRIHLÁŠKY do výtvarného odboru na školský rok 2024/2025.

Vyplnené prihlášky je potrebné vytlačiť a zaslať podpísané obyčajnou poštou do sídla školy na adresu Súkromná ZUŠ, Vajnorská 19, 831 03 Bratislava v termíne do 1.6.2024.
        • Učitelia so srdcom
        • Tvoríme spoločne
        • Učíme sa navzájom
        • Sme originál

• Vyučovanie od 10.6.2020

10. 6. 2020

z dôvodu rekonštrukcií priestorov a prebiehajúcich prijímacích pohovorov vo viacerých externých pracoviskách bude vyučovanie naďalej až do konca školského roku (jún 2020) poskytované nasledovne.

Pre skupiny Bajkalská a Hlboká - dištančná forma cez webex

ročník 1-4, v stredu o 15,00

• Školský rok 2020/2021

29. 5. 2020

od 30.4.2020 boli sprístupnené informácie a PRIHLÁŠKY do výtvarného odboru na školský rok 2020/2021. Vyplnené prihlášky je potrebná vytlačiť a zaslať podpísané obyčajnou poštou do sídla školy na adresu Súkromná ZUŠ, Vajnorská 19, 831 03 Bratislava v termíne do 30.6.2020.

Prijímacie skúšky do výtvarného odboru budú prebiehať na Vajnorskej 19 v dňoch

• Vyučovanie jún 2020

29. 5. 2020

Vážení rodičia, milí žiaci,

na základe rozhodnutie MŠ SR poskytuje naša škola naďalej vyučovanie v dištančnej forme. Nakoľko vzdelávanie vo výtvarnom odbore prebieha u nás skupinovou formou, prezenčné vyučovanie nie je toho času možné.

V prípade záujmu o individuálne konzultácie ma prosím kontaktujte a dohodneme sa na termíne.

• Claes Oldenburg

26. 5. 2020

Jeden z najpopulárnejších sochárov 20. storočia , americký sochár, maliar a popredný umelec 20. storočia , Claes Oldenburg, začal svoju kariéru v New Yorku, kde sa zúčastnil mnohých Happenings s umelcami vrátane Jim Dine, Allan Kaprow a George Segal. To viedlo k jeho vstupu do hnutia Pop Art začiatkom 60. rokov a vytvoreniu série veľkých sôch každodenných predmetov, ako sú zubné pasty a hamburgery, ktoré mu priniesli okamžité uznanie a slávu. Medzi slávne diela Claesa Oldenburga patrí Dual Hamburger (1962, Múzeum moderného umenia v New Yorku); Lipsticks v Piccadilly Circus (1966, Tate, Londýn); Rúrka podporovaná svojím obsahom (1979 - 85, Utsumomiya Museum of Art, Japonsko); Apple Core (1992, Izraelské múzeum, Jeruzalem); Match Cover (1992, Barcelona) a Apple Core (1992, Jeruzalem). Vďaka svojej úlohe pri povznášaní banálnych, ale okamžite rozpoznateľných každodenných predmetov na stimul

• Dadaizmus

20. 5. 2020

Dnes na online hodine sme mali náročnú tému. Dadaizmus alebo dada, bol avantgardný umelecký smer. Po expresionizme sa stal veľmi obľúbený dadaizmus, ktorý vznikol vo Švajčiarsku a medzi rokmi 1916 - 1923 bol veľmi populárny. Vznikol ako revolta skupiny umelcov rôznych národností proti vojnovým hrôzam (časť jeho predstaviteľov boli priami účastníci vojny). Dadaizmus bol prostriedok ako vyjadriť zmätok a strach z vojny, zároveň však toto hnutie nehľadalo žiadne východiská východiskom bol nezmysel. Pre jeho diela je charakteristická úmyselná nerozumnosť a odmietnutie prevažujúcich štandardov umenia, propagovali totálnu anarchiu v živote aj v kultúre, absolútnu slobodu tvorby a umenia.

• Portrét inak

13. 5. 2020

Popový umelec Jason Mecier je majstrom portrétov z bláznivých umeleckých materiálov. Urobil portrét Kevina Bacona zo slaniny, Steve Jobsovi venoval portrét z počítačových častí Na jeho webe je pravdepodobne viac ako sto umeleckých diel, ktoré si môžete vychutnať.

Mediálny umelec iri5 's Duch v sérii Machine vytvára portréty hudobníkov pomocou kazety ich hudby. Brain Pickings hovorí: „Projekt je inšpirovaný filozofickým sentimentom, že telo je iba balíkom ducha.“ Toto je úžasné spojenie medzi médiom a predmetom umeleckého diela. Viac príkladov nájdete tu .

• Nakresli negatívny priestor

13. 5. 2020

Zadanie 1

Vyber si nejaký objekt v domácnosti. Môžu to byť aj rôzne predmety bežnej potreby. Nakresli obrysy. Vyfarby, vykresli iba priestor za nimi.

Zadanie 2

Nakresli postavu človeka či zvieraťa len v obryse. Vystihni ju z papiera. Svoj výstrižok polož na druhý papier a vymaľuj pozadie. Vznikne ti negatívny obraz, kedy je vafarbené len pozadie.

• CoronART5

4. 5. 2020

Stále tvoríme a neprestávame. Lebo výtvarná nás baví. Práce našich žiakov nám robia radosť. Niektoré práce nám ukladá po ležiačky. Hmmm. Asi to tak má byť :D

• Ako učíme?

27. 4. 2020

dovoľujem si vám oznámiť, že vyučovanie na Súkromnej ZUŠ je až do odvolania realizované bez prezenčnej formy. Na našich stránkach uverejňujeme zadanie pre malých žiakov a prípravkárov na SŠ a VŠ umeleckého smeru.

Zadania uverejňujeme rôznymi spôsobnmi, aby sme Vám to čo najviac uľahčili.