• Informácie, tlačivá

• Kritériá prijatia

• Kritéria prijímacích skúšok do výtvarného odboru

• pre deti MŠ, a ZŠ ktoré v roku 2024/2025 budú navštevovať posledný ročník MŠ  a 1. a 2. ročník ZŠ

Skúška prebieha tvorbou výtvarnej práce, kresby, prípadne maľby.

Prijímacia komisia posudzuje vo výtvarnom odbore spracovanie témy, prejav uchádzača na podklade nižšie uvedených kritérií. U dieťaťa hodnotíme výtvarný prejav, estetické cítenie, schopnosť spracovať podnet, schopnosť sústrediť sa.

Úlohy sú zamerané na zistenie úrovne motorických zručností, pozorovacích schopností a zmyslu pre detail.

Prezentácia · domáce výtvarné práce /minimálne 3 výkresy/

Téma · naratívna, kresba /maľba známej obľúbenej rozprávky formou ilustrácie (kresba opisujúca dej v príbehu)

Dispozícia · nadanie, talent, estetické cítenie, technika kresby / maľby

Maximum získaných bodov je 10

Predložené práce 3 body

Výtvarný prejav na mieste 7 bodov

• pre žiakov a študentov vyšších ročníkov

Skúška prebieha prostredníctvom výtvarného prejavu.

Prijímacia komisia posudzuje vo výtvarnom odbore vplyv racionálneho myslenia, precíznosť, schopnosť presnej analýzy a syntézy vo výtvarnom diele uchádzača. Ďalej sa zameriava na schopnosť vnímať priestor, plochu a čas, emocionálnu a intelektuálnu pripravenosť.

Prijatí budú talentovaní žiaci ZŠ, ktorých zručnosti a vedomosti zodpovedajú náročnosti ročníka, do ktorého sú prijímaní.

Prezentácia · domáce výtvarné práce /minimálne 5 výkresov/

Téma · kresba na formát A3 - naratívna téma,  od 5teho ročníka kresba jednoduchého zátišia

Dispozícia · schopnosť objektívneho skúmania skutočnosti s podtextom racionálneho myslenia, technika kresby, talent.

Ocenenia · informácie komisie o získaných oceneniach a ostatných úspechoch, ktoré žiak/študent dosiahol vo výtvarnej sfére počas doterajšieho obdobia Každý uchádzač o štúdium v jednotlivých odboroch bude posudzovaný individuálne s prihliadnutím na jeho vek.

Maximum získaných bodov je 10

Predložené práce 3 body

Výtvarný prejav na mieste 7 bodov

Začiatok vyučovania:

Vyučovanie začína po doplňujúcom zápise, v týždni od 9.9.2024 podľa nasledovného rozvrhu:

pondelok, ateliér 1.sg, Bajkalská 20, od 15,00 (1.-3. ročník ZŠ)

utorok, ateliér 1.sg, Bajkalská 20,  od 15,00 (od 4 ročníka ZŠ)

streda, ateliér Vajnorská 19 od 15,00 (žiaci ZŠ) od 18.9.2024

streda, ateliér Vajnorská 19 od 17,15 (prípravka, žiaci SŠ a ZŠ) od 18.9.2024

štvrtok, trieda 38, II. poschodie ZŠ Hlboká 4 od 14,00 (žiaci ZŠ)

štvrtok, ateliér Vajnorská 19 od 16,30 (od 6 ročníka ZŠ) od 19.9.2024.

Podmienky prijatia na štúdium sú:

1.. Prihláška Prihlášku s ostatnými dokumentami je potrebné doručiť do 1.6.2024

2..Absolvovanie prijímacích pohovorov s výsledkom lepším než určuje hranica možnosti prijatia (počet žiakov v triede a najmenej 50% úspešnosť).

3..Zaplatenie príspevkov od rodičov v termíne určenom školou.

Deň otvorených dverí

Na Dňoch otvorených dverí (DOD) 15.5.2024 informujeme o filozofii našej školy, organizácii vyučovania a dozviete sa všetky praktické informácie, ktoré potrebujete na prihlásenie dieťaťa.