• Prijímacie konanie na SZUŠ, Vajnorská, 831 03 Bratislava

už od 1.5. môžete vypísať PRIHLÁŠKY do výtvarného odboru na školský rok 2024/2025.

Vyplnené prihlášky je potrebné vytlačiť a zaslať podpísané obyčajnou poštou do sídla školy na adresu Súkromná ZUŠ, Vajnorská 19, 831 03 Bratislava v termíne do 1.6.2024.
        • Učitelia so srdcom
        • Tvoríme spoločne
        • Učíme sa navzájom
        • Sme originál

• Návrat do škôl 2021

3. 2. 2021

Na základe rozhodnutia Pandemickej komisie vlády SR, Ústredného krízového štábu, Vlády SR v uznesení, Úradu verejného zdravotníctva SR, rozhodnutí ministra školstva, vedy, výskumu a športu a podľa pravidiel COVID AUTOMATU vydaného Ministerstvom zdravotníctva SR s ohľadom na epidemiologickú situáciu COVID-19 na území Slovenskej republiky

• I.stupeň - 2.2.2021

3. 2. 2021

Zvuková príšerka.

Hudbou sa maliari inšpirovali už od pradávna. Nie len že maľovali hudobníkov, ale aj počúvali hudbu pri maľovaní a kreslení. Inšpiruj sa zvukmi okolo seba alebo klikni sem a započúvaj sa do pračudesných tónov. Aká príšerka by mohla tieto zvuky vydávať. Namaľuj si ju. Použi na to pero alebo ceruzku a domaľuj ju vodovými farbami. Hor sa do toho!

• SNG vzdeláva - Prechádzka mestom

29. 1. 2021

Slovenská národná galéria pripravila skvelé animované videá, ktoré vás vtiahnu do dejín umenia a inšpirujú vás k tvorivosti. Tak neváhajte, inšpirujte sa a tvorte :)

Cyklus vzdelávacích videí Slovenskej národnej galérie vtiahne žiakov do sveta vizuálneho umenia cez päť aktuálnych tém a tvorivých workshopov. Animované videá približujú zdigitalizované výtvarné diela zo zbierok slovenských galérií a otvárajú nové možnosti ich využitia v oblasti vzdelávania umením v škole či doma.

• II.st., prípravka - 27.01.2021

27. 1. 2021

Čo je súčasné umenie.

• tvorenie bez nejakých limitov, často provokuje neštandardnými postupmi, symbolmi.
            • pozri si umelcov v prezentácii. Zisti si čím sa vyznačujú, ako pracujú. Čím sa vyznačuje ich tvorba.
            • Veľa umelcov využíva v rámci svojho publika návštevníkov. Zisti si či je performance, even
          • I.stupeň - 26.01.2021

27. 1. 2021

Čože je to frotáž?

Frotáž je výtvarná technika, pomocou ktorej môžeme prenášať reliéf (štruktúry) na papier. Stačí nám na to mäkký papier a pastelky. Pohľadaj okolo seba zaujímavý povrch (koberec, spodok topánky, minca..), polož naňho papier a kresli. Použi tieto zaujímavé štruktúry a vytvor si veselého operenca.

• SNG vzdeláva - Hľa človek

• I.stupeň - 12.01.2021

12. 1. 2021

V oblakoch

Pozorujte istý čas vo vopred zadaných intervaloch oblohu, napríklad počas jedného dňa každé 2 hodiny. Všímajte si mieru oblačnosti, veľkosť a tvar oblakov, ich farbu i farbu oblohy. Na konci pozorovacieho procesu vyhodnoťte, ako sa obloha menila.

Oblohu môžeme skúmať aj z výtvarného hľadiska – akú kompozíciu oblaky vytvárajú, aká zaujímavá je ich farebnosť, akým dojmom na nás pôsobí... Zastavte sa počas prechádzky a sledujte, čo sa na oblohe odohráva. Vôňa, vzduch, svetlo – to všetko umocňuje náš zážitok s krajinou pod holým nebom.

• Kašírovaný vtáčik - návod

9. 1. 2021

Kašírovanie je vytváranie plastík, alebo objektov z papierovej hmoty (papier maché). Techniku zvládnu aj deti. Okrem vtáčika môžete touto technikou vyrábať aj šperky, magnetky, rôzne sochy, objekty, misky. Technika nemá obmedzenia, závisí len od vašej fantázie.

Teším sa na vaše výrobky

Budete potrebovať:

• SNG vzdeláva - Mier a konflikt

• Kašírovaná miska - návod

11. 1. 2021

Ak chcete začať s kaširovaním toto je ozaj jednoduchý spôsob, ako si vyrobiť misku na cukrovinky. Pozrite si náš návod na youtube a ak máte chuť, pustite sa do práce.

Potrebujete:

• malú misku z domácnosti, najlepšie s hladkým povrchom
            • igelitový sáčok
            • staré noviny
            • disperzné lepidlo
            • štetec
            • far
          • Textilná koláž - návod

8. 1. 2021

Koláž zjednodušene je vytváranie obrazu vystrihovaním prípadne trhaním a lepením papiera či vystrihnutých textilných častí do obrazu.
            Na koláž budete potrebovať:

• lepidlo
            • nožnice
            • štetec
            • Výkres ako podklad
            • Zbytky textilu, prípadne farebných papierov
          • SNG tvorí - farebný vĺčik

29. 1. 2021

Slovenská národná galéria pripravila skvelé animované videá, ktoré vám poskytnú skvelé nápady na tvorenie

Zdroj: webumenia.sk

Všimli ste si, ako sa videnie ľudského oka líši od optických prístrojov – fotoaparátu či ďalekohľadu? Nedokonalosti oka nám umožňujú pozorovať zaujímavé efekty obrazcov. Oko je pomalé. Môžeme využiť túto jeho vlastnosť roztočiť obraz a uvidieť niečo nové.

• Návrat žiakov do škôl - oznam

4. 1. 2021

Milí naši žiaci, rodičia a učitelia,

v súvislosti s veľmi zlou pandemickou situáciou a na základe vyhlásenie ministra školstva z dnešného dňa vám oznamujeme, že od 11. januára 2020 pokračujeme vo vzdelávaní dištančnou formou podľa platného rozvrhu. Žiaci, ktorí sa pripravujú na talentové skúšky môžu naďalej konzultovať svoje práce prostredníctvom mailu aj mimo rozsah online vyučovania.