• Informácie, tlačivá

• Kritériá prijatia

• Prijímacie konanie na SZUŠ, Vajnorská, 831 03 Bratislava

už od 1.5. môžete vypísať PRIHLÁŠKY do výtvarného odboru na školský rok 2023/2024.

Vyplnené prihlášky je potrebné vytlačiť a zaslať podpísané obyčajnou poštou do sídla školy na adresu Súkromná ZUŠ, Vajnorská 19, 831 03 Bratislava v termíne do 5.6.2023.

Pre doplňujúce prijímacie skúšky, je potrebné zaslať podpísané prihlášky obratom, najneskôr do 9.9.

Nepodpísané prihlášky nebudú akceptované.

Prijímacie skúšky pre nových žiakov do výtvarného odboru budú prebiehať na Vajnorskej 19 v dňoch

7.6. 2023 od 15,00 do 17,00

V prípade voľných miest budú doplňujúce prijímacie skúšky dňa

9.9.2023 od 15,00 do 17,00

Na prijímacie skúšky je potrebné priniesť výtvarné práce dieťaťa, ktoré má záujem o štúdium. Novým žiakom bude doručené Rozhodnutie o prijatí do konca júna, pri doplňujúcich prijímacích skúškach do 10. septembra.

Pozvánka na prijímacie skúšky je uverejnená na stránkach školy, po vyplnení prihlášky ich odošleme emailom najneskôr 5 dní pred termínom konania prijímacích skúšok.

Uprednostnení budú samozrejme žiaci, ktorí pokračujú v ďalšom vzdelávaní. Upozorňujeme, že počet miest je najmä na pobočke Vajnorská značne obmedzený. Noví žiaci dostanú vyrozumenie o prijatí/neprijatí najneskôr do 10.9.

Prihlášky nájdete cez hornú lištu v časti Žiaci a rodičia. Informácie k poplatkom nájdete tu.

Ak máte otázky prosím neváhajte ma kontaktovať na adrese szus.vytvarna@gmail.com

Kritéria prijímacích skúšok do výtvarného odboru

• pre deti MŠ, a ZŠ ktoré v roku 2023/2024 budú navštevovať posledný ročník MŠ  a 1. a 2. ročník ZŠ

Skúška prebieha tvorbou výtvarnej práce, kresby, prípadne maľby.

Prijímacia komisia posudzuje vo výtvarnom odbore spracovanie témy, prejav uchádzača na podklade nižšie uvedených kritérií. U dieťaťa hodnotíme výtvarný prejav, estetické cítenie, schopnosť spracovať podnet, schopnosť sústrediť sa.

Úlohy sú zamerané na zistenie úrovne motorických zručností, pozorovacích schopností a zmyslu pre detail.

Prezentácia · domáce výtvarné práce /minimálne 3 výkresy/

Téma · naratívna, kresba /maľba známej obľúbenej rozprávky formou ilustrácie (kresba opisujúca dej v príbehu)

Dispozícia · nadanie, talent, estetické cítenie, technika kresby / maľby

Maximum získaných bodov je 10

Predložené práce 3 body

Výtvarný prejav na mieste 7 bodov

• pre žiakov a študentov vyšších ročníkov

Skúška prebieha prostredníctvom výtvarného prejavu.

Prijímacia komisia posudzuje vo výtvarnom odbore vplyv racionálneho myslenia, precíznosť, schopnosť presnej analýzy a syntézy vo výtvarnom diele uchádzača. Ďalej sa zameriava na schopnosť vnímať priestor, plochu a čas, emocionálnu a intelektuálnu pripravenosť.

Prijatí budú talentovaní žiaci ZŠ, ktorých zručnosti a vedomosti zodpovedajú náročnosti ročníka, do ktorého sú prijímaní.

Prezentácia · domáce výtvarné práce /minimálne 5 výkresov/

Téma · kresba na formát A3 - naratívna téma,  od 5teho ročníka kresba jednoduchého zátišia

Dispozícia · schopnosť objektívneho skúmania skutočnosti s podtextom racionálneho myslenia, technika kresby, talent.

Ocenenia · informácie komisie o získaných oceneniach a ostatných úspechoch, ktoré žiak/študent dosiahol vo výtvarnej sfére počas doterajšieho obdobia Každý uchádzač o štúdium v jednotlivých odboroch bude posudzovaný individuálne s prihliadnutím na jeho vek.

Maximum získaných bodov je 10

Predložené práce 3 body

Výtvarný prejav na mieste 7 bodov

Začiatok vyučovania:

Vyučovanie začína po doplňujúcom zápise, v týždni od 11.9.2023 podľa nasledovného rozvrhu:

pondelok, ateliér 1.sg, Bajkalská 20, od 15,00 (1.-3. ročník ZŠ)

utorok, ateliér 1.sg, Bajkalská 20,  od 15,00 (od 4 ročníka ZŠ)

streda, ateliér Vajnorská 19 od 15,00 (žiaci ZŠ)

streda, ateliér Vajnorská 19 od 17,15 (prípravka, žiaci SŠ a ZŠ)

štvrtok, trieda 38 a 39, II. poschodie ZŠ Hlboká 4 od 14,00 (žiaci ZŠ)

štvrtok, ateliér Vajnorská 19 od 16,30 (od 6 ročníka ZŠ)

Podmienky prijatia na štúdium sú:

1.. Prihláška Prihlášku s ostatnými dokumentami je potrebné doručiť do 5.6.2023

2..Absolvovanie prijímacích pohovorov s výsledkom lepším než určuje hranica možnosti prijatia (počet žiakov v triede a najmenej 50% úspešnosť).

3..Zaplatenie príspevkov od rodičov v termíne určenom školou.

Deň otvorených dverí

Na Dňoch otvorených dverí (DOD) informujeme o filozofii našej školy, organizácii vyučovania a dozviete sa všetky praktické informácie, ktoré potrebujete na prihlásenie dieťaťa.

Aktualizované: 13.4.2023