• Návrh na textil

20. 1. 2022

Vytvor, vymysli aspoň 4 vzory na tričko, ktoré vystihujú tvoju osobnosť. Témy: šport, umenie, zvieratá, kožušiny, štruktúry, srsť, koža, príroda. Vytvor jednoduché vzory, ktoré sa ti páčia. Urob farebnicu (zvoľ si 3-4 farby, ktoré pužiješ na zobrazenie všetkých vzorov - dezénov. Kresli na formát a3, ktorý si prehneš na polovicu. Vľavo si nakresli tričko, na pravú stranu vytvor do okienok aspoň 4 vzory. Maľuj temperami alebo vodovkami. Ak máš veľa nápadov, kresli ďalej na A4 výkresy. Tie si potom vložíš do prehnutej A3.

Inšpirácia a autori zobrazených návrhov:

Mari Mekko

Roe Rette

Dominika Žáková

Varvara Stepanova

Sonia Delaunay

Tereza Kladoš

Jenifer Durant

• Koláčik či tortička

17. 1. 2022

Ako ste na tom so sladkosťami? Bolo ich priveľa? Mali ste nejaká pekné torty? Skúste nám ich nakresliť. Môžete kresliť farebnými pastelmi alebo temperami. Nech vaše tortičky zažiaria a nech máme na ne chuť :) Nakresli tortu svojich snov.

• Vyučovanie od 10.1.2022

5. 1. 2022

Po predĺžených zimných prázdninách sa začne prezenčné vyučovanie v plánovanom termíne. V pondelok 10. januára sa budú prezenčne vzdelávať materské, základné aj stredné školy. Od tohto termínu sa zároveň školy budú opäť riadiť takzvaným Školským semaforom.

Pre Základné umelecké školy je však režim trochu iný, keďže sa v skupinovej výuke u nás zmiešavajú skupiny.

Od pondelka učíme v obmedzenom režime, aby sa žiaci nezmiešavali. Žiaci navštevujú krúžok v režime párny a nepárny týždeň, nakoľko sa triedy nemôžu zmiešavať. Rozpis žiakov sme vám zaslali emailom.  Úlohy z z hodín budeme uverejňovať na stránke školy. Naďalej platí, že ak máte o vaše dieťa obavy a nechcete byť prezenčne na hodinách stačí, ak si vyberiete niektoré zo zadaní a pošlete mi odfotenú výtvarnú prácu.

Zákonný zástupca odovzdá vyhlásenie o bezpríznakovosti, alebo potvrdenie o výnimke. Aktuálne zmeny budú uverejnené na stránkach školy.